Bouwsteen Versterken van de ondersteunende teamcultuur

wo08okt13:3015:30Bouwsteen Versterken van de ondersteunende teamcultuurDriegang, Dokter van Stratenweg 1513:30 - 15:30(GMT+02:00) CursusleiderHenric BezemerKostengeen kosten aan verbonden CursusaanbodBeleidOnderwijssoortBovenbouw,Allen,Middenbouw,Onderbouw,VoorschoolDoelgroepDirecteur,Expertisecentrum,Intern begeleider/ Kwaliteitscoördinator,Leerkracht,Onderwijsassistent

Over deze cursus

Dagelijks werken we aan goed onderwijs voor alle leerlingen! We genieten ervan, we zoeken naar mogelijkheden om dat elke dag weer een beetje beter te maken. We trekken daarbij actief met elkaar op. 

De manier van onze samenwerking in de regio staat beschreven in het ondersteuningsplan. Het huidige plan loopt nog volgend cursusjaar en dat maakt dat we na de zomervakantie gaan starten met de inhoud van het nieuwe plan. We vinden het fijn als jij met ons mee wilt denken.
In de achterliggende tijd zijn er op veel scholen ‘Inclusief onderwijs op schoolgesprekken’ gevoerd. Vanuit die gesprekken én met input van de ondersteuningsplanraad (OPR), de veldwerkgroep en de schoolbesturen hebben we vijf thema’s gekozen om de komende periode verder te onderzoeken.
Jij kunt je aanmelden om mee te denken over één van deze vijf ‘bouwstenen’ van het nieuwe ondersteuningsplan. Bij alle vijf de bouwstenen volgen we dezelfde opzet. In bijeenkomst 1 krijg je een korte presentatie en toelichting. Daarna is er veel ruimte om dingen mee te geven over de bouwsteen. Welke wensen hebben jij en je collega’s? Welke (voor)beelden hebben zijn er? En wie zou wat kunnen doen? De opbrengst van deze sessie wordt verwerkt in maximaal 3 A4’tjes. In sessie twee (digitaal) krijg je de mogelijkheid om hier nog aanvullingen op te doen en op de beschrijving te reflecteren. Ook delen we dan hoe de inhoud van de gevolgde sessie aansluit bij de overige bouwstenen. 

Waar gaat het over

Al jaren is één van de leidende principes ‘Passend Onderwijs realiseer je samen’. En we merken in de praktijk hoe steunend en helpend het is om schouder-aan-schouder te staan met je collega’s. Teams die elkaar steunen en versterken slagen. Dat gunnen we alle leerlingen en zeker ook alle leerkrachten. 

Hoe krijgen we in onze regio deze teamcultuur gerealiseerd en versterkt? En wat zijn de taken en behoeften van de schoolteams hierin? Welke rol heeft het schoolbestuur en de schooldirecteur? En welke bijdrage kan Driegang leveren? Bij deze bouwsteen zoeken we naar antwoorden op deze vragen om alle kinderen daadwerkelijk welkom te kunnen heten op jouw school.

Wat je nog meer moet weten

Deze bouwsteen wordt 2x besproken.  

Versterken ondersteunende teamcultuur Woensdag 8 oktober – 13.30-15.30 uur (Gorinchem) Woensdag 29 oktober 15.30-17.00 uur (online)

Ik meld me hiervoor aan!

Neem nu deel aan deze unieke cursus!

Laat ons weten of je meedoet met de cursus.

Klik op JA om jezelf aan te melden >

Ja

30 Plaatsen beschikbaar

Deze cursus gaat door!

Heb je je al aangemeld maar wil je daar iets in wijzigen?Pas mijn aanmelding aan

Driegang

Datum en tijd

8 oktober, 2025, 13:30 1:30pm - 3:30pm(GMT+02:00)

Locatie

Driegang

Dokter van Stratenweg 15

Routebeschrijving opvragen

Kosten

geen kosten aan verbonden