Hoe handel je traumasensitief in de onderwijspraktijk?

di18nov19:0021:00Hoe handel je traumasensitief in de onderwijspraktijk?Lesgeven vanuit de traumabrilDriegang, Dokter van Stratenweg 1519:00 - 21:00(GMT+01:00) CursusleiderSarah van WijngaardenWendy KrouwelKosten€82,50 OmvangEen bijeenkomst van twee uur CursusaanbodPedagogiekOnderwijssoortBovenbouw,Allen,Middenbouw,Onderbouw,VoorschoolDoelgroepDirecteur,Intern begeleider/ Kwaliteitscoördinator,Leerkracht,Onderwijsassistent

Over deze cursus

Traumasensitief onderwijs richt zich op het creëren van een veilig en steunend schoolklimaat dat goed is voor álle leerlingen en in het bijzonder voor leerlingen die te maken hebben gehad met ingrijpende gebeurtenissen of chronische stress. Het doel is om een omgeving te bieden waarin leerlingen weer kunnen leren, vertrouwen opbouwen in zichzelf en anderen en vaardigheden ontwikkelen om hun gedrag en gevoelens te reguleren. Daarbij ervaren leerkrachten meer voldoening en ontspanning doordat zij beter begrijpen wat er onder de oppervlakte van gedrag speelt.

Tijdens de cursus Traumasensitief Werken leer je wat trauma is, hoe het invloed heeft op leren en gedrag en hoe je hiermee om kunt gaan in de klas. We leren je signalen te herkennen en een ‘traumabril’ op te zetten om gedrag te begrijpen en daarop sensitief te reageren.
Hierbij maken we gebruik van onze ervaring als ambulant begeleiders specialist, waarin we veel te maken hebben met gedragsvraagstukken.

Kinderen die getraumatiseerd zijn, vertonen allerlei gedrag waarvan ze zelf ook niet begrijpen waarom ze het vertonen.

Heb je als leerkracht bijvoorbeeld de vraag: hoe doorbreek ik een eventuele negatieve spiraal en hoe kan ik het gevoel van veiligheid in de klas vergroten? We staan ook stil bij de vraag hoe je als leerkracht goed voor jezelf kan zorgen.

Wil je nadenken over je eigen handelen en ervaringen uitwisselen met andere leerkrachten, dan sluit deze training goed bij je aan.

In de training gaan we aan de slag met activerende werkvormen en is er ruimte voor je eigen leervragen.

Wat je nog meer moet weten

Er wordt verwacht dat je voorbereid naar de trainingsavond komt. Dit houdt in dat je vooraf twee aangeleverde artikelen leest. Ook denk je na over je eigen leervraag m.b.t. traumasensitief lesgeven en maak je een koppeling met een eigen casus of leerling in de praktijk.

Als je meer wil weten over de basis van pedagogisch handelen, dan wordt aangeraden om de cursus pedagogisch handelen ook te volgen.

Wanneer

De cursus duurt 1 avond en wordt dit jaar 2x aangeboden. Inschrijven kan voor  dinsdag 18 november 2025 of voor dinsdag 17 maart 2026 van 19:00 tot 21:00. De inhoud is op beide avonden gelijk.

Ik meld me hiervoor aan!

Neem nu deel aan deze unieke cursus!

Laat ons weten of je meedoet met de cursus.

Klik op JA om jezelf aan te melden >

Ja

20 Plaatsen beschikbaar

10AanmeldingenNodig voor deze cursus om doorgang te vinden.

Heb je je al aangemeld maar wil je daar iets in wijzigen?Pas mijn aanmelding aan

Driegang

Datum en tijd

18 november, 2025, 19:00 7:00pm - 9:00pm(GMT+01:00)

Locatie

Driegang

Dokter van Stratenweg 15

Routebeschrijving opvragen

Omvang

Een bijeenkomst van twee uur

Kosten

€82,50