Hoe kun je jouw leerlingen zo optimaal mogelijk voorbereiden op de overstap naar het VO?

do13feb19:0021:00Hoe kun je jouw leerlingen zo optimaal mogelijk voorbereiden op de overstap naar het VO?Samenwerken aan soepele overgang VOSWV Munio, Dokter van Stratenweg 1519:00 - 21:00(GMT+01:00) CursusleiderEmeline van der HeijdenKostengeen kosten aan verbonden OmvangEen bijeenkomst van twee uur OnderwijssoortBovenbouwDoelgroepIntern begeleider/ Kwaliteitscoördinator,Leerkracht,Onderwijsassistent

Over deze cursus

Als basisschoolleerkracht speel je een cruciale rol in de voorbereiding van leerlingen op het voortgezet onderwijs (VO). Maar hoe kun je ze optimaal begeleiden in deze overgang?
Tijdens deze inspirerende bijeenkomst bespreken we hoe je in de bovenbouw van de basisschool al kunt werken aan zelfstandigheid, zelfregulatie en eigenaarschap, zodat de overgang naar het VO soepeler verloopt.
Een leerling kan pas groeien als hij of zij zelf de regie leert nemen. De ZO! Vragenlijst helpt om in kaart te brengen waar een leerling staat op het gebied van zelfregulatie en wat hij of zij nodig heeft om zelfstandiger te worden.
In deze bijeenkomst leer je:

  • Hoe je de ZO! Vragenlijst effectief inzet in groep 6, 7 en 8
  • Welke ontwikkelpunten je bij leerlingen kunt herkennen en stimuleren
  • Hoe je de begeleiding stapsgewijs afbouwt, zodat leerlingen leren hun eigen leerproces te sturen.

Wat je nog meer moet weten

De bijeenkomst wordt geleid door Sarah van Wijngaarden (Driegang) en Annemarie van Eijk (Munio)
Locatie:
SWV Munio DR. Van Stratenweg 15, begane grond aan de rechterkant.

Ik meld me hiervoor aan!

Reageren is nu niet meer mogelijk. Deze cursus is volgeboekt, er zijn 0 plaatsen beschikbaar.

Deze cursus gaat door!

Heb je je al aangemeld maar wil je daar iets in wijzigen?Pas mijn aanmelding aan

Datum en tijd

13 februari, 2025, 19:00 7:00pm - 9:00pm(GMT+01:00)

Locatie

SWV Munio

Dokter van Stratenweg 15

Routebeschrijving opvragen

Omvang

Een bijeenkomst van twee uur

Kosten

geen kosten aan verbonden